Bebek Bakıcısı İhtiyacı Nasıl Başlar?

Bebek Bakıcısı Resimleri

Ebeveynler bebek bakıcısı ihtiyacı genellikle birden fazla çocuk olması ikiz  üçüz bebek yada değişik yaş grubundaki birden fazla çocuk sahibi olup iş hayatına dönecek olan anneler özellikle yatılı bebek bakıcısı ihtiyacı duymaktadır.

Evinizde gündüzlü veya yatılı çalıştırmak istediğiniz profesyonel bebek bakıcısı öncelikle bebek bakımı konusunda bilgili ve referanslı olmalıdır.

Bebek Bakıcısı İhtiyacınızı Analiz Edin!

Bebek bakıcısı adayını seçerken dikkat edilmesi gerekenleri daha önceki yazımızda bulabilirsiniz. Bebek bakıcısı adayını seçme esnasında aile büyüklerinin de fikri ve desteği alınabilir. Örneğin; bebek bakıcısı ihtiyacının oluşma nedeni tespit edildikten sonra nasıl çalıştıracaksınız. Buna uygun gündüzlü veya yatılı kalabilecek bakıcı nasıl bulunur? diyorsanız. Dora Danışmanlık sizlere bu konuda haftanın 7 günü profesyonel bebek bakıcı hizmeti vermektedir. Ayrıca güvenilir bakıcı nasıl bulunur diyen ebeveynler için sitemizin blog kısmında bunun ilgili kapsamlı bilgiye sahip olabilirsiniz. 

İyi Bir Bebek Bakıcısı Özellikleri

  • Merhametli
  • Sabırlı 
  • Güleryüzlü
  • Sakin
  • Sorumluluk sahibi
  • Yoruma açık ve pozitif düşünceli
  • Fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı 
  • Temiz, titiz ve hijyenik
  • Deneyimli ve referanslı

Bebek bakıcı seçerken mutlaka yukarıdaki maddelere sahip olan adayı tespit etmeye çalışınız. Doğru kişi mi sorusunu ailece değerlendirebilirsiniz. Bebek bakıcısı adayında olmazsa olmaz dediğiniz kriterlere sahip mi? değil mi? mutlaka tespit ediniz.

Bebek Bakıcısı İhtiyacı Neden Başlar?

Bebek bakıcısı ihtiyacı pek çok durumda karşımıza çıkabilmektedir. Bunlardan kısaca bahsetmek isteriz.

1- Çalışma hayatına başlayacak veya geri dönecek anneler için bebek bakıcısı olmazsa olmazdır!

Dora Danışmanlık olarak en çok duyduğumuz bebek bakıcısı ihtiyacı iş hayatına geri dönecek veya dönmeyi düşünen anne adaylarımızda başlamaktadır. Özellikle işe başlamadan bir kaç ay önceden bebek bakıcısı seçilir ve işe başlatılır. Anne, baba veya aile büyükleri bakıcıya güven duyabilmek için süreci izlemektedir. Genellikle bu süreci aile büyüklerini de dahil eden ebeveynler bazen olumsuz sonuçlarla karşılaşmaktadır. 

2- Bebeğin kaliteli gelişimi ve eğitim hayatı açısından bebek bakıcısı ihtiyacı nasıl oluşur?

Bebeğin bakımı kadar geleceği ile ilgili gerek eğitimine gerekse gelecekte iş hayatına katkı sağlayabilecek bebek bakıcısı ile büyümesidir. Örneğin; her ebeveyn bebeğinin küçük yaşlar da yabancı dil öğrenmesi veya benzeri değişik becerilere sahip olmasını istemektedir. Bu konuda bazı bebek bakıcısı arayanlar filipinli bakıcı, nepalli yada endonezyalı gibi ingilizce bilen veya yabancı dil bilen bebek bakıcısı tercih etmektedir. 

3- Aile ve Kendine Zaman Ayırmak İçin Bebek Bakıcısı İhtiyacı 

Birden fazla çocuklu anne; çocukları, eşi ve aile büyükleri daha kaliteli zaman geçirebilmek için bebek bakıcısı ihtiyacı duymaktadır. Ayrıca bir veya daha fazla çocuklu anne kendi bakımını hep ertelemektedir Buda ilerleyen zaman içerisinde anne ve aile de mutsuzluk neden olmaktadır. Bu nedenle bebek bakıcısı arıyorum. Diyerek bizi hemen arayabilirsiniz.

4- Tatile Giderken Bebek Bakıcısı İhtiyacı 

Tatile gitmeyi mi planlıyorsunuz. Fakat bebeğinizle denize nasıl gireceksiniz, nasıl güneşleneceksiniz? bunları düşünmeye başladığınızda bebek bakıcısı ihtiyacı başlamış demektir. Bebek bakıcısı sahibi anne; tatilde rahatça denize girebilir, güneşlenebilir, motivasyonunu yükseltebilir ve eşi ile daha yakından ilgilenebilir. Tatilini mutlu ve huzurla geçirmek isteyen ailemize mutlaka bebek bakıcısı tavsiye ederiz.

5- Evden Çalışan Annelerin Bebek Bakıcısı İhtiyacı 

Bir yada daha fazla çocuk sahibi olup evden çalışan annelerin de mutlaka bebek bakıcısı ihtiyacı olmaktadır. Ne kadar ev ortamında çalışıyor olsa da toplantı, seminer veya iş görüşmesi amaçlı dışarıda bulunması halinde bebek bakıcısı ihtiyacı başlayabilir. Tabi ki her anne için geçerli değil! Aile büyükleri yakında olanlar bebek bakıcısı yerine anne ve babasına bırakabilmektedir. Fakat bebek bakıcısı sadece bakım değil ama eğitim amaçlı bakıcı talebi oluşmaktadır. 

İhtiyacınız olan bebek bakıcısı için hemen bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın