Bebek Bakıcısı

Bebek bakıcısı adayınızı şansa bırakmayın!

Dora bakıcı danışmanlık, 0-3 yaş bebeği için bakıcı arayanlara; bebek bakımı konusunda tecrübeli, referanslı ve profesyonel bakıcı, dadı, ev hizmetlisi temin eden güvenilir bir bebek bakıcı danışmanlık şirketidir. 

Bebek Bakımı Nedir?

Genel olarak çocuklarda doğumdan itibaren ilk 2 yıl bebeklik dönemi olarak kabul edilmektedir. 0-2 yaş yeni doğan bebek bakımı; özellikle yaşanılan ortama, anne ve babanın çalışma durumuna göre ve bebeğin doldurduğu aya göre değişiklik göstermektedir. Bebek bakımı konusunda ve bebek bakıcısı hakkında detaylı bilgiye makalemizin devamında sıkça sorulan sorular kısmında da kolayca bulabilirsiniz.

Evde Bebek Bakıcısı Kimdir?

Bebek bakıcısı, 0-24 aylık olup yeni doğan bebek bakımı (beslenme, hijyen, uyku, ilk yardım vb.) konularda özellikle bilgi ve tecrübeye sahip gündüzlü – yatılı bakıcılık hizmeti sunan kişilerdir.

Genellikle İstanbul, Ankara ve İzmir‘de yaşayan ve evde bebek bakıcısı arayan aileler; doğuma 2-3 hafta kala yada doğumdan sonra bebeğime bakıcı arıyorum! diyerek öncelikle merhametli, referanslı ve sabırlı bakıcı aramaya başlar. Bebek bakıcısı ücretleri sürecin en önemli etkenlerinden biridir. Her ailemiz ekonomisine uygun bebek bakıcısı aramaktadır.

Bebek bakıcı, bebek bakıcısı arıyorum! Diyorsanız...

SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

Bebek bakıcısının görevleri nelerdir?
 • Bebeğin düzenli beslenmesi
 • Bebeğin uyku düzeni,
 • Bebeğin banyosu,
 • Bebeğin odasının temizliği ve düzeni,
 • Bebeğin kıyafetlerinin temizliği ve düzeni,
Bebek bakıcısı seçerken nelere dikkat edilmeli?
 • Bebekleri seven, sevgisini gösterebilen ve merhametli olmasına,
 • Sabırlı ve kararlı olmasına,
 • Dürüst ve güvenilir olmasına,
 • Bebek bakımı konusunda deneyimli olmasına, meslek olarak görmesine
 • Güler yüzlü olmasına,
 • Dikkatli ve acil durumlarda sakin olmasına,
 • İyi bir iletişim becerisine sahip olmasına,
 • Düzenli aile yaşantısına,
 • Sağlık sorunu olmamasına,
 • Bebeğin bakılacağı evin düzenine ve kurallarına ayak uydurabilmesine,
 • Sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklarının olmamasına,
 • Uzun yıllar bebeğinize bakabilecek olmasına,
Bebek bakıcısı kaç yaşında olmalı?

Bebek bakıcısı için ideal ve belirli bir yaş kriteri vardır, diyemeyiz. Bebeğinizin bakımını yapacak kişinin sağlık durumunun iyi ve dinamik bir yapıya sahip olması önemlidir. Örneğin; 30 yaşında biri olabilir, fakat sağlık sorunları ve dinamik yapıya sahip değilse size istediğiniz hizmeti veremeyecektir. 

Evde bebek bakıcı ücretleri nedir? 2021

Genel olarak söylemek gerekirse bebek bakıcısı ücretleri çalışma şekline (gündüz ve yatılı) ve tecrübesine bağlı olmak üzere tam gün gündüzlü çalışanlar için minimum 5.000-8.000 TL arasındadır. Gündüzlü elemanlar çoğunlukla 08.00-18.00/19.00 saatlerinde hafta içi 5 gün çalışmaktadır. Yatılı bebek bakıcısı ise haftanın 6 günü minimum 5.500-10.000 TL arasında ücret / maaş ile çalışmaktadır.

Bebek bakıcısı için sigorta veya çalışma izni zorunlu mu?
Türk veya Yabancı Bakıcı İçin (SGK) sigorta ve pirim ödemesi yasal bir zorunluluktur.

Ev hizmetleri sektöründe dadı, çocuk bakıcı, bebek bakıcısı ünvanı ile ücretli çalıştırılan tüm çalışanlar için sigorta yapılması zorunludurBakıcı sigortası ev hizmetleri Ek9 kapsamında yapılmaktadır. Çalışanın sigorta yapılmaması ve tespit edilmesi durumunda, çalıştıran kişiye ağır cezalar uygulanmaktadır.

Bebek bakıcı sigorta teşvikinden nasıl faydalanılır?

Ev hizmetleri sektöründe bakıcı çalıştırmak isteyen ailelere devlet tarafından Evde Bebek Bakımı Projesi kapsamında SGK ödeme desteği sağlanmaktadır. Özellikle eğitimli bakıcı teşviki amacıyla yapılan bu yardımdan yararlanabilmek için şu şartlar aranmaktadır:

 • Annenin sigortalı bir işte aktif olarak çalışıyor olması,
 • Çocuğun 0-24 ay arasında olması,
 • Proje için belirlenen illerden birinde yaşıyor olması
 • Bakıcının MEB onaylı bakıcı sertifikası olması
Yurt dışı için bebek bakıcısı nasıl bulunur?

Amerika, İngiltere, Hollanda, Almanya, Kanada, Fransa, İtalya, İspanya, İsviçre, Danimarka, Norveç vb. diğer tüm Avrupa ülkelerinde yaşayan ailelerimiz için seyahat engeli olmayan personellerimizle hizmet vermekteyiz

HİZMETLERİMİZ

Avrupa Yakası: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu

Anadolu Yakası: Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar

Türkiye Geneli: Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon,  Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce’de

Ülkeler: Amerika, İngiltere, Hollanda, Almanya, Kanada, Fransa, İtalya, İspanya, İsviçre, Danimarka, Norveç vb. tüm Avrupa ülkelerinde yaşayan ailelerimiz için seyahat engeli olmayan personellerimizle hizmet vermekteyiz.